SEO’nun Faydaları

SEONUN FAYDALARI

1. SEO Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimine Yol Açıyor

Web sitenizi geliştirmenin ve en üst sıralarda çıkarmanın birçok yolu vardır. Bunlardan biri de kullanıcı deneyimidir. Kullanıcı deneyimi müşterilerinizin web sayfalarında kolay gezinmesi veya mobil uyumlu bir web sitesi yapılandırması için gerekli bilgi, ilgili fotoğraf veya videolarla kullanılmasıyla sağlar. Bütün bunlar daha iyi bir kullanıcı deneyimine yol açar. Bu da daha fazla tıklama, daha fazla potansiyel müşteri, daha iyi markalaşma ve daha yüksek dönüşüm oranları ile sonuçlanmasına olanak tanır. Bu da arama motoru sitelerinin aradığı şeydir, bu nedenle kullanıcı deneyimine web sitemizde önem vermeliyiz.

2. Yüksek Dönüşüm Oranı

Hedef pazarınızda, üst pozisyonunuzu koruduğunuz sürece müşterileriniz sizi daha iyi tanıyacak.
Müşteriler markanızı daha yakından tanıdıkça ve ürünler / hizmetler hakkındaki bilgileri arttıkça, müşterilerinizi satışa ikna etmeniz daha da kolaylaşacaktır. Bu da her geçen gün yüksek dönüşün oranı elde etmenize imkan sunacak.

3. SEO Daha İyi Maliyet Yönetimini Geliştirir

SEO reklam maliyetlerini düşürür. Zaten üst sıralamaya sahipseniz, tıklama başına ödeme yapmanıza veya sayfanıza reklam vermenize gerek kalmaz. İnternet kullanıcıları arama bağlantılarınızı tıkladıkları sürece arama sonuçlarının üstünde kalmaya devam edeceksiniz.
Buna ek olarak, müşteri adayı oluşturma ile ilgili etkinlikler arasında arama motoru optimizasyonu, sosyal medya yönetimi, blog oluşturma, yönlendirmeler, vb. bulunur. Bunların en güzel yanı hepsinin maliyeti çok az veya hiç yoktur.

4. SEO, Yerel Kullanıcıları Arama Sonrası Fiziksel Mağazayı Ziyaret Etmeye Teşvik Ediyor

Araştırmalar gösteriyor ki, Google’da arama yapan müşterilerin yerel mağazayı ziyaret etme eğilimi oldukça yüksek. Örneğin internette yemekle ilgili aramaya yapan kişiler ilk sıralarda çıkan restoranı inceler ve daha sonrasında ilgisini çektiyse ziyaret eder ve o restoranın müşterisi olur.

5. Marka Güvenilirliğini Arttırıyor

Birinci, ikinci veya üçüncü sırada yer almak müşterilerinize, sektördeki en iyi oyunculardan biri olduğunuzu düşündürür. Popüler olduğunuzu ve birçok kullanıcının da sizi aradığının bir göstergesidir. Öte yandan, müşteriler arama motorunun sonuçlarının altındaysanız, henüz bilinmediğinizi hatta sektörde yeni bir oyuncu olduğunuzu düşünebilirler.

Eron Yazılım

İLGİLİ GÖNDERİLER

Hızlı Teklif Al

Teklif ve
Danışmanlık İçin
Bize Ulaşın!

Aklınıza gelebilecek her türlü soruyu yanıtlamaktan ve hangi hizmetlerimizin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Eron Software
Hızlı Teklif Alın!
C8932F07-351D-41B7-AE78-EFD3BCEF3F74

Bütçe ve Zaman Bilgisi

Size en iyi çözümü sunmak için Proje bütçenizi ve zaman diliminizi bize bildirin.