Sağlık Bakanlığı,BiP’tekoronavirüs ile mücadele kapsamında bilgilendirme ve danışma kanalını hizmete sundu.

BiP kullanıcıları 7/24 operatör fark etmeksizin Keşfet bölümünde yer alan Sağlık Bakanlığı kanalından Online COVID-19 (Koronavirüs) testi yaptırabiliyor ve şüpheli durumlarda ise ALO 184 SABİM Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı’nıücretsiz bir şekilde arayabilirsiniz. Kanal takipçilerinin SağlıkBakanlığı’nın salgın ile ilgili yayınladığı güncel haberler ile son durumu gösteren COVID-19 (Koronavirüs) Canlı Harita’ya ve genel duyurulara anlık olarak ulaşmaları da mümkün.

BiP kullanıcıları Sağlık Bakanlığı Kanalı’ndan Türkiye ve dünyadaki son durumu gösteren COVID-19 Canlı Harita’yı anlık olarak takip edilebilir, bakanlık bilgilendirmeleri, duyurular ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın koronavirüs ile mücadele kapsamındaki konuyla ilgili attığı tweet’leri, Twitter kullanıcısı olmasalar bile BiP mesajı olarak alabiliyor ve bilgilendiriliyorlar.

Tüm operatör kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan hizmete BiP uygulamasından indirip, Keşfet bölümünde yer alan Sağlık Bakanlığı kanalını takip eden herkes yararlanabiliyor.