#tobb #boğaziçi #üniversite #amazon #amazontürkiye #türkiye #kobi #corona #virüs #bitıklaavrupa #ticaretbakanlığı #ihracat #eihracat Amazon Türkiye ve Ticaret Bakanlığı’ndan E-İhracat Eğitimi kapak foto  raf   01 300x199

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Boğaziçi Üniversitesi ve Amazon Türkiye’nin hayata geçirdiği KOBİ’ler için ”BiTıkla Avrupa” online eğitimlerine, Ticaret Bakanlığı da destek verecek. Bunun nedeni KOBİ’lerin e-ticaretinin arttırılmasını sağlamak.

Corona virüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken, işlerimizin işleyişlerini ve eğitim alma şekillerimizi büyük ölçüde değiştirdi. Corona virüsün hayatımıza girmesi ile birlikte dijital ve online eğitimler büyük önem kazandı.

Paylaşılan bilgilere göre Amazon Türkiye ve Ticaret Bakanlığı bu eğitimler için iş birliği sağladı. Bu durumda Amazon Türkiye, TOBB ve Boğaziçi Üniversitesi’nin beraberce hayata geçirdiği KOBİ’lere yönelik ”BiTıklaAvrupa” online eğitimlerine, KOBİ’lerin e-ticaretinin arttırılması için Ticaret Bakanlığı da eğitimler ile deste verecek.

Hedefinde KOBİ’leri e-ihracata daha çok yönlendirmek olan ve Türkiye genelinde TOBB’a bağlı ticaret ve sanayi odalarında ücretsiz olarak düzenlenecek olan eğitim seminerleri, firmalara bu serüvende baştan sona rehberlik etmeyi amaçlıyor. Verilecek olan eğitimlerde dünyada e-ticaretin seyri ve online pazar yerlerinin satıcılara sunduğu avantajlarla alakalı önemli bilgilere de yer verilecek. BiTıkla Avrupa programı Türk firmalarının Amazon üzerinden 5 dilde, tüm AB ülkelerinee-ihracat yapmalarını destekleyecek bir eğitim programı olarak hizmet verecek. Bahsedilen bu eğitim seminerleri Türkiye’nin 20 ilinde gerçekleşecek.